تمهیدات وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید

فانی درباره درخواست کمک مدارس از والدین دانش آموزان هم گفت: امسال حدود 21 هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش است و 12 و نیم  میلیون دانش آموز داریم که یک میلیون نفر آنان در مدارس غیر دولتی درس می خوانند که اگر این  21 هزار میلیارد را تقسیم بر 11 و نیم میلیون دانش آموز دولتی کنیم به رقم هر دانش آموز، یک میلیون و 850 هزار تومان می رسیم که دولت هزینه می کند بنابراین 
می توانیم ادعا کنیم که تحصیلات در کشور رایگان است. 
فانی گفت: برخی مدارس می توانند از والدین دانش آموزان تقاضای کمک کنند و این کمک کاملا داوطلبانه و اختیاری و نه اجباری است. 
وزیر آموزش و پرورش افزود: دولت و مجلس  امسال 120 میلیارد تومان بابت سرانه  دانش آموزی در اختیار آموزش و پرورش گذاشتند که قرار بود 60 میلیارد تومان در اختیار مدارس در نیمه اول سال تحصیلی قرار گیرد که تنها بخشی از آن تامین شده است . 
فانی گفت: اطلاع دارم که برخی مدارس برای پرداخت قبوض آب، برق و گاز دچار مشکل هستند اما باید بپذیریم اگر مردم و اولیا از فعالیت های مدارس آگاه شوند به مدارس کمک خواهند کرد . 
وی درباره کنترل شهریه مدارس غیر دولتی گفت: امسال سامانه ای را برای تعیین شهریه مدارس غیر دولتی تهیه کردیم که متناسب با هزینه های مدارس غیر دولتی، شهریه تعیین شود. 
فانی درباره استخدام معلمان پیش دبستانی هم گفت: هر گونه برگزاری آزمون استخدامی باید با مجوز معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری باشد. 
وزیر آموزش و پرورش افزود: محاسبات آنها نشان می دهد که در سنوات دولت قبل از همه ظرفیت پیش بینی شده برای جذب معلمان  استفاده شده است و اکنون مجوزی برای استخدام داده نمی شود و اگر مجوزی صادر شود آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید