جلسه آموزش قرآن استاد مولایی، پیشکسوت قرآنی هر هفته جمعه ها ساعت ۶ تا ۱۲ در مسجد حجت ابن الحسن(ع) قرآنی احسن الحدیث برگزار می شد.

به گزار ش خبرگزاری شبستان، جلسه استاد ابراهیم پورفرزیب(مولایی)، جمعه هر هفته صبح ها در مسجد حجت ابن الحسن(ع) واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی برگزار می شد.

استاد مولایی داور و مدرس پیشکسوت شهر تهران و کارشناس ادبیات از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران است.

وی مؤسس و استاد "مجمع قاریان قرآن کریم" در شهر تهران  است و تاکنون موفق به برگزاری دوره های آموزشی قرآن در سطوح تجوید، صوت و لحن، اختلاف قرائات و غیره شده است.

استاد مولایی بیش از 60 سال در مساجد و جلسات قرآنی متعدد از جمله مسجد الرضا (ع)، مسجد شیخ فضل الله نوری، مسجد لاله زار، مسجد گلوبندک، مسجد حجت ابن الحسن (ع) و دیگر مساجد معروف تهران سابقه تدریس و آموزش قرآن را برعهده داشته است.

از آثار و تألیفات او می توان به کتاب تجوید القرائه در سال 1333، تهذیب القرائه در سال 1361، تجوید جامع سال 1374، تجوید جامع مفرده دوم سال 1380، تجوید جامع مفرده سوم سال 1382 و کتاب تجوید جامع مفرده چهارم در سال 1385 نام برد.

ادامه مطلب را حتما بخوانید.......


         بهبود حال عمومی استاد مولایی/ لزوم توجه رسانه‌ها به اساتید قرآن

پزشک معالج استاد مولایی در خصوص آخرین وضع جسمی این استاد قرآن کریم گفت که حال عمومی استاد خوب است و از آی‌سی‌یو به بخش منتقل شده است.

«حسین کرمی» قاری بین‌المللی قرآن کریم و پزشک معالج استاد «ابراهیم مولایی» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی ، در خصوص آخرین وضعیت جسمی این استاد قرآن کریم اظهار داشت: استاد مولایی حدود یک سال است دچار ضعف عمومی شده اما با بررسی‌ها و آزمایشات به عمل آمده، وضعیت وی طبیعی بود و طی این یک سال، در منزل ایشان را تحت نظر داشتیم.

وی با اشاره به شدت ضعف استاد مولایی در روز‌های اخیر گفت: اخیراً به علت شدت ضعف و کاهش وزن، ناچار به بستری این استاد قرآن کریم شدیم، البته جدیدترین آزمایشات هم از طبیعی بودن اوضاع جسمی وی خبر داد، ولی به دلیل شدت ضعف، چند روز ایشان را در آی‌سی‌یو بستری کردیم. 

عیادت رئیس شورای عالی قرآن از استاد مولایی

کرمی از حضور یک تیم پزشکی مجرب برای درمان استاد مولایی خبر داد و گفت: برای درمان این استاد قرآن کریم مشکل چندانی نداریم و یک تیم پزشکی مجرب متشکل از متخصصان اعصاب، داخلی، تغذیه و سایر پزشکان، شرایط جسمی این استاد قرآن کریم را بررسی می‌کند.

پزشک معالج استاد مولایی با اشاره به بهبود نسبی این استاد قرآن کریم گفت: حال عمومی استاد خوب است و از هوشیاری نسبتاً خوبی برخوردار است، خوشبختانه علائم حیاتی وی کاملاً طبیعی است و از آی‌سی‌یو به بخش منتقل شده است.

کرمی در خصوص هزینه‌های درمان استاد مولایی گفت: خوشبختانه استاد مولایی از نظر مالی مشکل چندانی ندارد و حتی خود وی، فردی خیّر است.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به ضرورت تکریم اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم اظهار داشت: استاد مولایی یکی از بزرگان تلاوت قرآن کریم است. وی از نظر اخلاق و رفتار همواره الگوی جامعه قرآنی بوده و سرمایه و زندگی خود را در قالب صندوق اندوخته نیکان دراختیار نیازمندان قرار می‌دهد. از این رو، ضروری است تا افراد خصوصاً رسانه‌ها به این سرمایه‌های قرآنی کشور بیشتر توجه کنند.

به گزارش  استاد «ابراهیم پور‌فرزیب» معروف به استاد مولایی از پیشکسوتان و سرمایه‌های قرآنی کشور است. وی اولین مدرس اختلاف قرائت قرآن است که درباره 10 نوع تلاوت قرآن کریم کتاب نوشته است.

این استاد قرآن کریم چندی پیش به عنوان استاد درجه یک تلاوت قرآن کریم معرفی و تجلیل شد، همچنین وی حدود دو سال قبل نشان درجه یک فرهنگ و هنر را از رئیس جمهور دریافت کرد.

بنابر این گزارش روز گذشته «سید‌علی مقدم» رئیس شورای عالی قرآن کریم در بیمارستان نیکان از استاد مولایی عیادت کرد.

استاد «ابراهیم مولایی» در حال حاضر 85 سال سن دارد.

گروه فعالیت‌های قرآنی شفای این استاد قرآن کریم و همه بیماران را از درگاه خداوند متعال خواستار است.تاريخ : ۱۳٩٢/۱۱/٢٢ | ۸:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : محمود - میم | نظرات ()
  • وبلاگ شخصی